NHL
13.května 2018

SESTŘIH NHL: 1. zápas Winnipeg - Vegas

SESTŘIH NHL: 1. zápas Winnipeg - Vegas obrázek

Vítězný vstup do série zažil v noci Winnipeg, který jako poslední zástupce z kanadských týmů  bojuje o zisk Stanley Cupu.

První branka padla hned po začátku utkání, kdy obránce Dustin Byfuglien propálil od modré gólmana Vegas Fleuryho. V 7 minutě přišly hned další dvě rány pro Vegas. Z přesilovky se prosadil Patrik Laine, který dostal přihrávku přes celou šířku útočné třetiny a zcela nehlídán střelou z první využil přesilovku Jets. Další gól, který dal Armia bruslí, původně nebyl uznán, kvůli postavení hráče v brankovišti a bránění brankáři Fleurymu ve hře. Po trenérské výzvě trenéra Jets Paula Maurice rozhodčí přehodnotili svůj výrok a gól uznali. Při signalizovaném vyloučení udeřili i hráči Vegas - McNabb se prosadil střelou z levého kruhu a snížil tak na 3:1.

Ve druhé třetině vrátil tříbrankový náskok Winnipegu Mark Scheifele, který tečoval nahození od modré. Brankář Fleury už nestačil zareagovat. Poslední gól zápasu zaznamenal útočník VegasWilliam Karlsson,který tak stanovil konečné skóre zápasu 4:2.