NHL
12.června 2019

NHL: Poslední zápas rozhodl o vítězi! Stanley Cup získalo poprvé v klubové historii St. Louis obrázek

Je rozhodnuto! Stanley Cup poprvé v historii míří do St.Louis. Blues vyhráli poslední zápas 4:1 a hlavně díky svému brankáři Binningtonovi, který v bráně čaroval, vyhráli rozhodující zápas finále.

Boston si musel připadat jako ve zlém snu. V první třetině jasně přestříleli soupeře 12:4, ale skóre, po střele tečované OReillym a po bekhendovém zakončení Pietrangela, ukazovalo 0:2 ve prospěch St. Louis. Ve druhé třetině pokračovala střelecká převaha Bostonu, ale gól v prostřední části zápasu nepadl. Ve třetí třetině zvýšil vedení St. Louis Shenn, který si s přihrávkou Tarasenka mezi kruhy poradil nejlépe, jak mohl. Z první překonal Raska střelou k tyči. V 16. minutě třetí třetiny už to bylo 4:0 pro St. Louis, když si to Perron namířil z rohu přímo do brankoviště a před brankářem přihrával na úplně volného Sanforda, který už měl jednoduchou úlohu a bez problémů dostal puk do brány Bostonu. V závěru přišlo snížení Bostonu ve hře bez brankáře, když Grzelcyk ránou od modré k tyči překonal Binningtona. To už ale byla jen kosmetická úprava výsledného skóre 4:1 pro St. Louis.

I přes střeleckou převahu Bostonu (33:20) nakonec Stanley Cup putuje do St. Louis a to hlavně díky brankáři Jordanu Binningtonovi, který celé play-off předváděl v brankovišti nadstandardní výkony a zasloužil by si od vedení St. Louis sochu. Ve své nováčkovské sezóně vychytal 16 výher v play-off a stanovil tak nový nováčkovský rekord NHL.