NHL
10.června 2019

NHL: Finále rozhodne až poslední zápas! Boston vyrovnal sérii na 3:3

NHL: Finále rozhodne až poslední zápas! Boston vyrovnal sérii na 3:3 obrázek

6 zápas série finále play-off NHL na ledě St. Louis Blues nepřineslo konec zámořské hokejové sezóny.

Tentokrát byli vidět i čeští hráči ve službách Bostonu. Skóre zápasu otevřel v 9. minutě v dvojnásobné přesilovce Marchand, kterému na střelu z první nabil David Pastrňák. Po druhé třetině bez gólu se otevřeli gólová stavidla až ve třetí třetině. Ve 3. minutě přidal šťastné gól Carlo, který od modré nahazoval puk na bránu a po nepředvídatelném odrazu puku od ledu propadlo toto nahození až za záda brankáře Binningtona. Na třetí brance Bostonu se podílel David Krejčí, který přihrával Kuhlmanovi, který trefil přesný růžek Binningtonovi brány. O necelé 2 minuty později se postaral o snížení OReilly, který z úhlu pálil na Raska, který proti střele zasáhnul betonem. Po prozkoumání videa bylo ale zřejmé, že Raskův zásah přišel až ve chvíli, kdy byl puk celým objemem za brankovou čárou. O další 2 minuty později ale vrátil třígólový náskok Bostonu Pastrňák, který před Binningtonem naznačil rameny, čímž si položil brankáře na zem a poté pohodlně zakončoval do horní části branky. Konečné skóre stanovil Chára, který ke konci zápasu trefil prázdnou branku St. Louis a zpečetil tak výhru Bostonu.

Boston v zápase o všechno ukázal svou sílu a porazil St. Louis 5:1. O vítězi se tedy rozhodne až v úplně posledním zápase série, který se uskuteční ve čtvrtek 13.6. od 2:00 ráno.