NHL
7.června 2019

Finále NHL: St. Louis vyhrálo pátý zápas 2:1 a je jedno vítězství od Stanley Cupu obrázek

Finálová série play-off NHL se pátým zápasem vrátila na stadion Bostonu Bruins, kde opět přivítali soupeře ze St. Louis. Favorité z Bostonu ale neuhájili domácí prostředí a v zápase, který dopadl těsnou výhrou St. Louis 2:1, se trápili v koncovce. Střely na branku po zápase vyzněly jasně pro domácí 39:21, v cestě k výhře ale stál výborný brankář St. Louis Binnington. Ale i na straně Bostonu předvedl brankář Rask vynikající zákroky.

Prvního gólu jsme se dočkali až ve druhé třetině, kdy po necelé minutě skóroval OReilly, který po přihrávce zpoza brány překonal před brankovištěm Bostonu bekhendem brankáře Raska. Další gól přišel až v polovině třetí třetiny, kdy se po neodpískaném faulu Bozaka na Acciariho dostal puk k Perronovi a ten po zblokované přihrávce střílel do poloodkryté branky Bostonu. O tři minuty později Boston snížil na 1:2, když při signalizované výhodě po faulu vysokou holí na Kruga a právě Krug přihrával DeBruskovi, který z kruhu propálil gólmana Blues Binningtona. Do konce třetiny se ale už gólový stav nezměnil a St. Louis tak vyhrálo 5. zápas finálové série a ujalo se vedení 3:2 na zápasy. O letošním vítězi Stanley Cupu se tak může rozhodnout už v noci z neděle na pondělí, kdy je na programu 6. zápas a hokejisté St. Louis by v případě výhry mohli slavit titul na svém ledě.