NHL
3.června 2019

Finále NHL: Boston opět ve vedení. St. Louis na svém ledě prohrálo 7:2

Finále NHL: Boston opět ve vedení. St. Louis na svém ledě prohrálo 7:2 obrázek

Třetím zápasem pokračovala finálová série play-off NHL o Stanley Cup na ledě v St. Louis.

Boston ale tentokrát nepřipustil žádné drama a v průběhu první třetiny si vybudoval třígólový náskok, když se z přesilovky prosadil Bergeron a ke konci třetiny přidali zásahy Coyle a Kuraly. Na začátku druhé třetiny Zvýšil vedení Bostonu na 4:0 v přesilovce David Pastrňák. Chvíli po polovině zápasu snížil na 4:1 Barbashev, ale z další přesilovky Bostonu přidal další přesilovkový gól Krug a vrátil Bostonu čtyřgólové vedení. 5 gólů v síti bylo už moc i na brankáře Binningtona a přepustil svoje místo v brankovišti St. Louis Allenovi. Ve třetí třetině v přesilovce snižoval na 5:2 Parayko, který vrátil trochu naděje na hokejky St. Louis. Ke konci třetiny domácí Blues odvolali brankáře a zkusili ještě dohnat skóre při power play. Nicméně neúspěšně - do prázdné brány se trefil Acciari. O půl minuty později navíc ještě zvýšil rozdíl ve skóre v přesilovce Johansson.

Boston tak vyhrál na ledě St. Louis 7:2 a ujal se vedení ve finálové sérii 2:1.