NHL
30.května 2019

Finále NHL: St. Louis Blues vyrovnalo finálovou sérii. Boston padl v prodloužení 2:3 obrázek

Druhé finále play-off NHL přineslo fanouškům hokeje prodloužený zážitek. Základní hrací doba přinesla nerozhodný výsledek a tak se muselo prodlužovat. Výhru nakonec urvali hosté ze St. Louis a vyrovnali tak finálovou sérii Stanley Cupu s Bostonem na 1:1 na zápasy.

Zápas začali lépe domácí hokejisté Bostonu, kterým vystřelil vedení v přesilové hře Coyle, který z mezikruží našel mezeru mezi Binningtonovými betony. O necelých 5 minut později vyrovnal Bortuzzo, který z ostrého úhlu našel místo nad Raskovým ramenem. Boston si ale téměř hned vzal vedení zpět. 4. útok vyrukoval na rozehrávající obránce St. Louis a za brankou jim odebral puk Kuraly, nahrál mezi kruhy osamocenému Nordstromovi, který měl dost času si rozhýbat brankáře a poslat mu puk do brány pod betonem. V 15. minutě první třetiny vyrovnal Tarasenko. V úniku se Schwartzem 2 na 1 Schwartz pálil do Raskových betonů. U odraženého puku byl ale první Tarasenko a na dvakrát překonal gólmana Bostonu.

V následujících dvou třetinách jsme se gólu nedočkali a tak šel zápas za stavu 2:2 do prodloužení. Ve 4. minutě prodloužení pálil při signalizovaném trestu pro Boston od modré Gunnarsson a propálil vše co mu stálo v cestě i s brankářem Raskem. Tato rána znamenala vyrovnání finálové série play-off na 1:1 a následují 2 zápasy na ledě St. Louis Blues.