12.května 2018

SESTŘIH NHL: 1. zápas Tampa Bay - Washington

SESTŘIH NHL: 1. zápas Tampa Bay - Washington obrázek

Ve finále Východní konference na sebe narazili týmy Washingtonu a Tampy Bay.

První změnu skóre zařídil ve prospěch Washingtonu Michal Kempný, který ránou od modré prostřelil brankáře Tampy, který přes hráče před sebou neměl šanci střelu vidět. Druhý gól Capitals vstřelil z přesilovky Ovečkin, který po 2 vteřinách ukončil přesilovou hru přesnou střelou  osy hřiště.

Ve druhé třetin navyšoval skóre Beagle, který se nejrychleji zorientoval Před brankářem Tampy Vasilevskim a dorazil puk do sítě. V další přesilovce úřadovala opět elitní formace Washingtonu vedená Ovečkinem, tentokrát před brankou dorážel Eller a po druhé siréně byl stav zápasu 4:0 a ve vzduchu byl cítit debakl.

Do třetí třetiny už nenastoupil brankář Tampy Vasilevski, kterého v bráně nahradil Domingue. V posledním dějství jako první skóroval Stamkos, který zakončil přesilovkovou kombinaci. Konečnou podobu skóre určil Ondřej Palát, který po rychlém úniku zakončil k bližší tyči.

Washington tak ovládl první zápas série 4:2.