NHL
22.května 2019

NHL: St. Louis ve finále Stanley Cupu! Porazilo San Jose 5:1 a vyřadilo ho z play-off obrázek

6. zápas semifinálové série play-off NHL mezi St. Louis a San Jose, který se uskutečnil v domácí atmosféře Blues, přinesl rozuzlení konferenčního finále. San Jose totiž podlehlo domácím hokejistům Blues 1:5 a letošní sezóna pro ně tak skončila. St. Louis v posledním zápase semifinále zase ukázalo svojí nadprůměrnou efektivitu zakončení, když jim na výhru stačilo jen 18 střel na branku. San Jose se museli obejít bez zraněných: Tomáše Hertla, Karlssona a Pavelskiho.

Už ve druhé minutě zápasu se měnilo skór, když se z pravého kruhu prosadil rychlou střelou zápěstím na zadní tyč Perron. Před koncem první třetiny vystřelil od bodu pro vhazování Tarasenko a trefil přesně horní růžek Jonesovi branky. 2:0.

Ve druhé třetině se postaral o snížení Gambrell, který čekal na útočné modré na přihrávku z obrany. Jakmile jí dostal, vylepšil si pozici a z vrcholu kruhu propálil brankáře Binningtona střelou na zadní tyč. O 6 minut později si ale St. Louis vzalo dvoubrankové vedení zpět, když brankou dorazil přesilovkovou střelu Schenn.

Ve třetí třetině přidalo St. Louis další gól do Jonesovi branky, tentokrát po parádní souhře trojice O'Reilly - Perron - Bozak, kdy poslední jmenovaný zakončoval sám před brankářem San Jose. V posledních minutách ještě Sharks zkusili hru bez brankáře, ale do prázdné brány se trefil Barbashev a stanovil tak konečné skóre zápasu na 5:1.

St. Louis vyhrálo sérii 4:2 a postoupilo do finále Stanley Cupu, kde na ně už čeká Boston Bruins s Krejčím a Pastrňákem. Pro St. Louis je finále play-off velká událost, postoupilo do něj poprvé od roku 1970, kdy se ve finále NHL utkalo právě s Bostonem. Finálová série začíná 28.5. prvním zápasem na ledě Bostonu.