NHL
20.května 2019

NHL: St.Louis porazilo San Jose vysoko 5:0. Zlomilo sérii ve svůj prospěch?

NHL: St.Louis porazilo San Jose vysoko 5:0. Zlomilo sérii ve svůj prospěch? obrázek

V pátém zápase semifinálové série play-off NHL mezi San Jose a St. Louis se zrodil překvapivý výsledek. St. Louis totiž přehrálo San Jose na jeho ledě tak, jak už dlouho ne. Výsledek 5:0 pro St. Louis čekal málokdo. Podobně vysoká výhra Blues se ve vzájemných zápasech obou týmů datuje k lednu 2015.

San Jose začalo zápas aktivně. Hned z prvního útoku trefilo tyčku za gólmanem St. Louis. O 4 minuty později zvonila tyčka i na druhé straně ledu. V 15. minutě po špatné rozehrávce San Jose pálil od modré z dlouhého nápřahu Sundqvist a trefil přesně. Ve druhé třetině přišla nepovedená střela z vrcholu kruhu, kterou ale brankář San Jose Jones vyrazil jen k osamocenému Schwartzovi, který dorážel do odkryté brány. V 7. minutě druhé třetiny fauloval Karlsson při samostatném úniku Tarasenka a sudí zápasu nařídil samostatný nájezd, se kterým si Tarasenko poradil na výbornou a svižnou ránou zápěstím vymetl růžek nad Jonesovou lapačkou. Ve 3. minutě třetí třetiny doplachtil další puk do sítě San Jose - tentokrát po skrumáži před brankou. Svůj druhý gól si připsal Schwartz, který přes hokejku obránce dostal puk za záda Jonese. Hattrick zkompletoval Schwartz v 17. minutě, kdy ho před bránou našel Tarasenko a útočník Blues, který si odstoupil od obránce, měl sice problém se zakončením, ale Jonese prostřelil i v pádu.

St. Louis se ujalo vedení v sérii 3:2 a v případě výhry v příštím zápase se může stát finalistou.