NHL
17.května 2019

NHL: Boston ukončil sérii s Carolinou. Pastrňák přispěl gólem a dvěma asistencemi a Boston vyhrál 4:0 obrázek

Prvním finalistou play-off NHL se stali hokejisté Bostonu, kteří v nejkratší možné době vyřadili Carolinu a nyní budou čekat na svého finálového soupeře. V zápase se po nějaké době blýsknul David Pastrňák, který si připsal 3 kanadské body za gól a 2 asistence a pomohl tak vyhrát poslední zápas semifinále 4:0.

Góly začaly padat až ve druhé třetině, kdy vyloučení Caroliny za příliš mnoho hráčů na ledě potrestal Pastrňák, který byl na konci akce, kterou sám zahájil ve vlastním obranné pásmu. Z další přesilovky se prosadil Bergeron po pěkné souhře s Pastrňákem. Ve třetí třetině si stejní aktéři souhru zopakovali, tentokrát po chybné rozehrávce obrany Caroliny. Na konečných 4:0 korunoval výhru Marchand, který dokázal ujet obraně a ve hře Caroliny bez brankáře poslal puk do prázdné branky.

Boston je ve finále a bude čekat na soupeře ze série San Jose - St.Louis, kterou zatím vede San Jose 2:1.