17.května 2019

MS: Češi nastoupili až do druhé třetiny. Otočili skóre nad Lotyšskem a vyhráli 6:3 obrázek

Po nevydařeném zápasu proti Rusku si chtěli čeští reprezentanti spravit chuť proti Lotyšsku. Tým Lotyšů ale není z těch, který by nechal soupeři body bez boje - jde o houževnatý tým pod vedením kanadského trenéra.

V první třetině jakoby nastoupil tým, který jsme viděli proti Rusku. Tým, který v útoku vymýšlí zbytečně složitou přihrávku do prázdné brány, tým, který v obraně není dostatečně rychlý a důrazný. Čechy navíc brzdili i zbytečné fauly, kterých soupeř využíval. Český nároďák sice hrál přesilovku jako první, když už ve 3. minutě seděl na trestné lavici Blueger za pozdní dohrání protihráče. Přesilovka ale nebyla využita. V 6. minutě se na trestnou usadil Tomáš Zohorna za hrubost a o 35 vteřin později mu dělal společnost Moravčík, který podrazil protihráče. Lotyši přesilovku 5 na 3 využili, když se po rychlé souhře dostal puk na Indrasise a ten pálil do poloodkryté branky. Češi poté nevyužili další přesilovku. Následně fauloval Zámorský, který si šel odpykat trest za úder vysokou holí do obličeje soupeře. V přesilovce si vzal puk Darzinš a projel českou obranou jako nůž máslem a skóroval.

Do druhé třetiny nastoupil Český tým po evidentní bouři v kabině. Hráči už byli připraveni na buly, když Lotyši teprve nastupovali na led. Hned ze začátku zápasu dostali Češi dlouhou přesilovku. Po faulu na Řepíka skončil zápas pro Bičevskise, který dostal 5 + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. V 6. minutě vstřelil přesilovkový gól Hronek, který vyslal bombu od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. O vyrovnání se postaral Kovář, který z vrcholu kruhu prostřelil lotyšského brankáře. Tím definitivně opadlo to špatné z českých hráčů a rázem byli všude dříve a důrazněji, přihrávky se zjednodušili a chodili na hokejky. Ke konci druhé třetiny tak z aktivity vytěžil gól Voráček a Vrána. Skóre po druhé třetině 4:2.

V 5. minutě třetí třetiny zvýšil vedení Simon když ho v situaci 2 na 1 našel přihrávkou Voráček a Simon prostřelil Lotyšského gólmana. Poté český  tým trochu utlumil aktivitu a chtěl držet získané vedení. 5 minut před koncem však přišel trest za příliš mnoho českých hráčů na ledě a přesilovku Lotyšů ještě zesílil trenér, který se rozhodl pro hru bez brankáře. Lotyši tak v útočném pásmu postavili 6 hráčů proti 4 českým bruslařům. Vyústilo to ve druhý gól lotyšského kapitána Darzinše, který ránou od modré trefil přesně. Bartošák neměl šanci vidět přes dva clonící protihráče. Konečný stav zápasu ještě v závěru pečetil Voráček, který dostal od Frolíka dárek k narození dítěte a nechal mu gól do prázdné lotyšské brány. Zápas i přes velice nepovedenou první třetinu nakonec dopadl výhrou českého týmu 6:3.