NHL
15.května 2019

NHL: Boston ve třetím zápase udržel těsnou výhru 2:1 a vede už 3:0 v sérii. Krejčí přihrál na vítězný gól obrázek

Hokejisté Bostonu Bruins nastoupili ke třetímu zápasu semifinálové série play-off NHL na ledě Caroliny Hurricanes. Gólman Caroliny Petr Mrázek zůstal tentokrát jen na střídačce.

V první třetině gól nepadl, zato padla docela vysoká porce trestných minut - rozhodčí rozdal 10 dvouminutových trestů, z toho 6 hráčům Bostonu.

Na začátku druhé třetiny se však prosadil Wagner, který dostal přihrávku těsně před brankoviště a dokázal jí dostat za záda McElhinneyho. V 7. minutě druhé třetiny zvyšoval z přesilovky Marchand, který bekhendovou střelou našel mezeru mezi betony gólmana. David Krejčí si v této akci připsal asistenci. Mezi betony dostal gól i Rask, když ho ve 14. minutě druhé třetiny propálil tvrdou střelou z dálky Haan.

V závěru zápasu zkusila Carolina jetě hru bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázala a tak prohrála i třetí zápas série. Bostonu chybí jediná výhra na postup do finále play-off NHL.