14.května 2019

Češi padli na MS s Ruskem 0:3. Proti sborné nepředváděli dobrý hokej. Chybělo štěstí i střelec obrázek

Očekávaný zápas proti Ruské reprezentaci má za sebou Český hokejový tým. Oproti předchozím duelům to ale vypadalo, jako kdyby nastoupil úplně jiný tým. Češi měli před Rusy přehnaný respekt a sborná měla většinu zápasu pod kontrolou.

Na začátku zápasu přišel ruský tlak, pak ovšem přišli i české šance. Kubalík, Vrána ani Palát se však neprosadili. Ve 14. minutě přišel první ruský gól, který zapříčinilo i nevhodné střídání českého týmu. Rusové tak jeli ve 4 proti 2 a Andronov měl mezi kruhy dostatek času, aby střelu umístil do horního růžku Bartošákovi branky. I přes střeleckou převahu šli Češi do kabin za stavu 0:1.

Druhá třetina byla ve znamení ojedinělých závarů před ruskou brankou. Mnohem více se totiž hrálo před tou českou a Bartošák držel české naděje. Ve 33. minutě předvedli pěknou souhru Gusev s Kučerovem a první jmenovaný se zjevil úplně sám před Bartošákem a bekhendovým blafákem dokázal přehodit brankářův beton. V závěru druhé části hry měli šance i Kovář, kterého v samostatném úniku vychytal brankář Vasilevskij, a Chytil.

Do třetí třetiny nastoupili Češi aktivně a zavřeli Rusy v jejich třetině. Štěstí jim ale nepřálo, protože Vrána orazítkoval horní tyč a Kovářovu šanci zlikvidoval Vasilevskij. Další hráč, který zkontroloval zvuk brankové konstrukce byl Tomáš Zhorna, který za ruským brankářem rozezněl tyč. Rusové si v do konce třetiny hlídali dvoubrankový náskok a v závěru zápasu, kdy ještě trenér Říha zkusil hru bez brankáře, přidal třetí gól do prázdné brány Zajcev.

Ze zápasu bylo jasně vidět, že Rusové cítili respekt Českého týmu a také s ním dokázali patřičně naložit. Také bylo zřejmé, že sborná se na zápas po taktické stránce výborně nachystala. Češi tak ve skupině utrpěli první prohru. Trochu smolnou, nutno ale říci, že zaslouženou.