MS v hokeji 2019
10.května 2019

VIDEO: Češi v úvodní utkání MS v hokeji 2019 převálcovali Mistry světa: Švédsko: 5:2!

VIDEO: Češi v úvodní utkání MS v hokeji 2019 převálcovali Mistry světa: Švédsko: 5:2! obrázek

Tak takhle by to šlo! Český tým nastoupil v prvním hracím dni proti silnému Švédsku a stále ještě aktuální Mistry světa Švédsko převálcoval 5:2. Český nároďák předvedl, v posledních letech nevídané, nasazení, a většinu zápasu soupeře přehrával. Debutant v reprezentaci Jakub Vrána dal dva góly. Skóre 5:2 je zároveň historicky nejvyšší výhra nad Švédskem v samostatné české reprezentaci.

Do zápasu Češi nastoupili až nadpozemskou rychlostí. Už po necelých 2 minutách nabil Jakubu Vránovi Kubalík, a Vrána střelou z první propálil už skoro legendárního švédského brankáře Lundqvista. Obrovské tempo zápasu postupem času trochu opadalo, ale první třetinu byl rozhodně český nároďák lepší.

Druhou třetinu zahájil nápor Švédů, kteří už po 24 vteřinách druhé třetiny vyrovnali střelou Hornqvista. Ve 3. minutě otočil skóre zápasu v přesilovce Lindblom. Ve druhé třetině Švédové převzali iniciativu a měli zápas pod kontrolou. V 17. minutě ale Jan Kovář obkroužil branku a přesnou přihrávkou našel Dominika Kubalíka, který propálil Lundqvista. Po druhé siréně se šlo do šaten za nerozhodného stavu 2:2.

Třetí třetina už ale zase byla pod taktovkou české reprezentace. Už po 33. vteřinách třetí části skóroval Frolík, který dorážel jako třetí hráč a podařilo se mu procedit hromadu hráčů bránících ležmo před brankovištěm. Frolíkův gól musel posoudit videorozhodčí, ale po konzultaci nakonec hlavní rozhodčí gól uznal. Toto byla chvíle, kdy Švédové začínali bát o výsledek, protože Češi zase začínali nasazovat tempo z první třetiny. Švédové měli chvíle, kdy zamkli soupeře ve třetině, ale čeští hokejisté si se všemi pokusy "Tre Kronur" poradili. V 16. minutě Našel Hronek dlouhou přihrávkou na útočné modré rozjetého Vránu, který Nedal Lunqvistovi šanci a střelou do vzdálenějšího růžku navýšil vedení na 4:2. Švédové už neměli co ztratit a tak zkusili i hru bez brankáře. V té se ve středním pásmu dostal k puku Jan Kovář a pečetil výhru Česka nad Švédskem 5:2.

Na ledě se sešlo 26 hráčů z NHL a podle toho vypadal i obraz hry. Hodně herních momentů připomínalo rychlou hru "nahoru-dolů" v NHL. I počet šarvátek byl na mezinárodní poměry vysoký, ale rozhodčí do hry zasahovali až v nejnutnějších případech.

To nejzajímavější z tohoto skvělého utkání nalezntete ve videu na druhé stránce. Pro pokračování na druhou stránku s videem klikněte na šipku - Otevřít:


Na webu sportsprenosy.cz najdete aktuální články za světa sportu a online přenosy sportovních událostí. Fotbal, hokej, tenis, basketbal a spoustu dalších. Každý den pro Vás máme sport živě, online a zdarma.


Videa a streamy (živé přenosy) nabízené ke zhlédnutí na stránce www.sportprenosy.cz nejsou pod správou tohoto webu. Na videa je odkazováno prostřednictvím serveru třetích stran, podobně, jako jsou sdílena videa ze serveru YouTube. Videa a streamy jsou volně dostupné na zahraničních webech, a to zdarma.

Fotbal live – fotbal živě

S námi můžete sledovat fotbal živě ze všech koutů světa z pohodlí Vašeho domova. V kategorii můj fotbal můžete zvolit fotbal live nebo fotbal online a sledovat živé přenosy zdarma, které nabízí moderované živé sportovní přenosy z celého světa. Na našich stránkách se vysílá nejvyšší česká fotbalová Fortuna liga, Fortuna národní liga, ale například i Premier league, Bundesliga a Liga mistrů UEFA živě! V kategorii fotbalové výsledky naleznete aktuální tabulky, výsledky jednotlivých utkání a navíc záložku: výsledky fotbal. Fotbal je v České republice jeden z nejoblíbenějších sportů a proto Vám nabízíme všechny důležité novinky, informace, aktuální výsledky a hlavně již zmíněné živé přenosy zdarma!

Hokej online – hokej živě

Na webu sportprenosy.cz naleznete živé přenosy zdarma – mimo jiné i hokej živě zdarma! Nezáleží, zda Vás zajímá Tipsport extraliga živě, NHL live nebo hledáte výsledky NHL online, KHL live, případně výsledky MS v hokeji 2018, všechno to naleznete na webu sportprenosy.cz. Český a zahraniční hokej nemusíte sledovat jen na ČT sport živě, ale vybrat si můžete hned z několika možností na našem webu a sledovat hokej živě na internetu. Speciální kapitolou je pak Tipsport extraliga ledního hokeje, kde je Vám k dispozici také extraliga tabulka, ve které naleznete všechny aktuální hokejové výsledky nejvyšší české hokejové soutěže.

Živé přenosy – sport živě

Přinášíme Vám živé přenosy zdarma. Pro sledování tv přenosů se nemusíte registrovat ani přihlašovat. Každý live sport stream, který je zveřejněn na webu sportprenosy.cz je zdarma. Sport živě tak můžete sledovat z pohodlí svého domova na počítači nebo v telefonu. Sportovní přenosy živě naleznete v záložce živé přenosy. Sledovat můžete mimo jiné i formule 1 živě nebo se i zpětně, podívat na formule 1 přenosy. Samozřejmě své místo u nás má hokej živě, fotbal živě a tenis živě! Hned vedle naleznete také sportovní výsledky z nejrůznějších sportovní odvětví. Veškerý sport živě na internetu můžete sledovat zdarma i na telefonu prostřednictvím našeho webu www.sportprenosy.cz.


X