NHL
10.května 2019

NHL: Mrázek se vrátil do brány Caroliny. Boston ale přesto vyhrál první semifinálový zápas obrázek

Výborná třetí třetina a využité přesilovky rozhodly o výhře Bostonu v prvním zápase série proti Carolině 5:2. David Krejčí si připsal jeden kanadský bod za asistenci a Petr Mrázek se po zranění vrátil do brány Caroliny. Návrat to však nebyl vítězný.

Zápas začal docela zostra. Už ve 3. minutě otevřel skóre Kampfer, který z mezikruží propálil Mrázka, který toho pravděpodobně přes bránící hráče moc neviděl. O necelou minutu později však skóre srovnal v přesilové hře Aho, který sám před Raskem tečoval puk do brány. Po úvodních úspěších obou týmů brankáři skvělými zákroky zavřeli své branky a skóre 1:1 už se v první třetině neměnilo.

V 10. minutě druhé třetiny se McKegg v úniku zbavil bránícího hráče a namířil svůj pohyb s pukem rovnou do Raskovi brány, propálil brankáře a následně ho obránce poslal do brankové konstrukce. Video ukázalo, že puk byl v sítě ještě před vysazením brány z předepsaného umístění a tak se Carolina ujala vedení 2:1.

Ve 3. minutě třetí třetiny se v přesilovce prosadil Johansson, který ve skrumáži před brankou našel odražený puk a dorazil ho do brány přes ležícího Mrázka. O půl minuty později, při další přesilovce Bostonu, zakončoval pěknou akci na jeden dotek Bergeron, kterému před bránu nahrával Marchand. Obrana Caroliny si nepohlídala předbrankový prostor a Mrázek byl proti této souhře bezmocný. Ke konci třetí třetiny už to Carolina zkoušela v 6-ti hráčích v poli bez brankáře, což tentokrát nedopadlo dobře. Hodně se štěstím si připsal branku Coyle, který se dotknul puku naposledy, a spíš než střela na branku to vypadalo na nepovedenou přihrávku na útočníka. Ale i takové branky se počítají. 2 minuty před koncem zápasu ujel otevřené obraně Caroliny Wagner a po krátkém blafáku poslal puk Mrázkovi mezi betony.

Nic dalšího už se nestalo a Boston si tak připsal první domácí výhru v semifinálové sérii proti Carolině. Druhý zápas série je na programu v neděli 12.5. od 21:00.