NHL
9.května 2019

NHL: San Jose v 7. zápase zdolalo Colorado a postoupilo do semifinále. Hertl druhou hvězdou zápasu obrázek

Posledním postupujícím mužstvem do semifinále NHL se stali hokejisté San Jose Sharks, kteří v 7. zápase porazili Colorado 3:2. Velkou měrou k tomu přispěl i Tomáš Hertl, který si připsal gól a asistenci a stal se druhou hvězdou zápasu.

Už v 6. minutě zápasu v San Jose se domácí hokejisté ujali vedení, když po přihrávce od Tomáše Hertla pálil od modré Brad Burns a Joe Pavelski jeho střelu ztečoval za záda brankáře Grubauera. Ve 12. minutě si role prohodili a po Pavelského přihrávce zpoza branky skóroval nikým nehlídaný český hokejista. Hokejisté Colorada prohrávali o 2 góly, a pokud nechtěli končit sezónu debaklem, museli se zvednout. A šance přišly. Přes bránícího hráče se prohnal MacKinnon, ale brankář San Jose Jones byl připraven. 7 sekund před první přestávkou se ale před Jonesem zjevil Rantanen, který tečoval střelu od modré čáry a snížil tak  na 2:1.

V 7. minutě druhé třetiny se radovali z vyrovnání hokejisté Colorada. MacKinnon přihrával v úniku 2 na 1 na Wilsona, který byl mezi kruhy úplně sám a nemýlil se. Následovala ale trenérská výzva kouče San Jose, která odhalila, že gólové akci předcházel offside, když se jeden z hráčů Colorada zapomněl u střídačky. Gól tak nemohl být uznán. Tlak Colorada i přes neuznaný gól pokračoval, ale střelecké pokusy končili na chráničích gólmana Jonese. Ve 13. minutě druhé třetiny se prosadil Donskoi, který sebral puk v rohu útočného pásma, obkroužil branku a střelou k bližší tyči vrátil San Jose dvoubrankové vedení. Colorado se muselo nahrnout do útoku a otevřelo tak obranu, takže konec druhé třetiny se hra nesla v duchu "nahoru dolů".

Těsně po začátku třetí třetiny poslední část zápasu zdramatizoval Jost, který jako první našel odražený puk před Jonesem a dorazil ho do sítě. Snížil tak na 2:3. I přes obrovský tlak Colorada, kterému se San Jose po většinu třetí třetiny bránilo, se už nepovedlo hráčům i přes slibné šance a hru bez brankáře skóre vyrovnat a z postupu se tak radují hokejisté San Jose, kteří vyhráli rozhodující zápas série 3:2.

Po včerejší výhře St. Louis Blues nad Dallasem tak máme kompletní semifinálové dvojice. Už v noci na pátek 10.5. nastoupí Boston k prvnímu zápasu série proti Carolině. San Jose zahájí domácím zápasem sérii se St. Louis v noci na neděli 12.5.