Hokej
11.května 2018

Včera jsme mohli sledovat asi nejlepší výkon českých hokejistů na tomto mistrovství. Do sestavy se dopsali oba hráči z Bostonu David Pastrňák a David Krejčí a své zkušenosti a hokejové umění ihned přenesli na celý tým. O jejich startu dnes proti Rusku přitom nebylo ještě v 16:00 vůbec jasno.

Diváci viděli dvě zcela odlišné třicetiminutovky základní hrací doby - v první polovině padlo 6 branek, v té druhé pak žádná. Skóre zápasu otevřel hráč Ruska Něstěrov už v 74 vteřině zápasu. Češi však neztratili elán a naději a po krásné střele Krejčího bylo ve 14. minutě vyrovnáno. V 19. minutě po asistenci Krejčího a Pastrňáka se trefil Jaškin a Česko šlo do vedení, které udrželo do konce první třetiny.

Podívejte se na setřih utkání Česko : Rusko 10.5.2018:

Ihned po zahájení druhé třetiny se do vyrovnání obuli Rusové a přesně po minutě druhé části vyrovnal Grigorenko. Ve 25. minutě se české ofenzivy opět ujaly naše posily z Bostonu. Nejprve zkoušel své štěstí Krejčí, který však minul, ale následně poslal skvělou přihrávku Pastrňákovi, který trefil přesně a poslal Česko podruhé v utkání do vedení. Vedeni českých hokejistů však netrvalo dlouho, jelikož už 93 vteřin po brance Pastrňáka vyrovnal Barabanov.

Za stavu 3:3 však ofenziva obou týmu nepolevovala. Nejprve se rusům povedlo ve 38. minutě utkání trefit hned obě tyče najednou, následně pak ve 48. minutě trefil tyč od modré Hronek.

Přes další šanci, které si český výběr vypracoval se nepovedlo zápas v základní hrací době rozhodnout a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, kde se opět prosadil Pastrňák, když skóroval odrazem od soupeřovi brusle zpoza branky.

Rusko poprvé na turnaji ztratilo body a také poprvé na turnaji dostalo gól. Gratulujeme českému národnímu mužstvu k důležitým dvou bodům. Český tým již dnes nastoupí do dalšího utkání proti Bělorusku - opět ve večerním utkání od 20:15.