Extraliga
27.dubna 2019

Hokejisté Třince slaví historicky druhý titul. Ve finále přehráli liberecké Bílé Tygry obrázek

Třinec dokázal proměnit "mečbol", který získal v podobě vedení v sérii 3:2 a na domácí půdě oslavuje titul hokejové Tipsport extraligy. Jako už většina Libereckých zápasů v play-off byl i tento až do posledních minut vyrovnaný.

S Libercem na 6. zápas neodcestoval zraněný Marek Kvapil. Sestavu tak doplnil Dominik Lakatoš. Změna oproti minulým zápasům v Třinci byla i to, že liberečtí hokejisté se na zápas netrmáceli autobusem, ale vyrazili letadlem.

V první třetině se jako první z gólu radoval Liberec. Dernerovu střelu z kruhu si ztečoval do vlastní branky Vrána. Za necelé dvě minuty mohli liberečtí navýšit vedení, ale Vlach z blízkosti nepřekonal Hrubce. Chvíli poté ale Vrána odčinil svůj "vlastňák" a po souboji v rohu propasíroval puk kolem pravé tyče Willovy branky. Velkou šanci měl i Růžička, jeho pokus ale zastavila před odkrytou brankou Havlínova hokejka.

Na začátku druhé třetiny se do šance dostal Birner, ale nedokázal zakončit. Liberec poté ubránil přesilovku při vyloučení Šmída. Stejný hokejista poté pálil na Hrubce, ale neúspěšně. Následně si Will poradil s přečíslením třineckých Ocelářů. Další brejk už ale v 31. minutě proměnil Cienciala, který překonal libereckého brankáře střelou nad rameno. Za minutu a půl ale odpověděl Liberec, když Lakatošovo nahození tečoval za Hrubcova záda Redenbach.

Do třetí třetiny nastupovaly týmy za stavu 2:2. V 46. minutě měl ve vlastním oslabení velkou šanci Vlach, kterého ale vychytal Hrubec. Na druhé straně kryl Will šanci Adamského. Před Hrubcem hrozil opět Vlach, ale opět neúspěšně. Už to vypadalo, že týmy dobrání nerozhodný výsledek až do prodloužení, když v 57. minutě přihrál Růžička Rothovi, který propálil libereckého gólmana. Liberec reagoval hrou bez brankáře, ale už nedokázal utkání zachránit. Naopak se do prázdné liberecké branky trefil Werek a pojistil tak titul pro třinecké Oceláře.

Finálová série tak skončila 4:2 ve prospěch Třince, který slaví druhý extraligový titul v historii. Naopak Bílí Tygři Liberec neproměnili čtvrtou finálovou účast za posledních 5 sezón a zůstává jim jediný extraligový titul ze sezóny 2015/16. Na třetím místě končicí extraligové sezóny se umístila HC Škoda Plzeň před čtvrtou HC Kometou Brno.