Hokej
23.dubna 2019

Jágr dotáhl Kladno až do extraligy. V zápase proti Budějovicím vstřelil 4 góly a odstartoval oslavy obrázek

V 10. kole baráže o extraligu si mohlo Kladno zajistit postup do nejvyšší české hokejové ligy. A za všechno mohl Jaromír Jágr! V zápase proti Motoru České Budějovice byl jediným střelcem kladenských Rytířů. Svými góly zařídil výhru Rytířů 4:2 a následovaly bujaré oslavy jak na hokejovém Kladně, tak i po zápase v Českých Budějovicích.

Jaromír Jágr zahájil své vystoupení v 6. minutě zápasu, když mu při přesilovce přisunul puk Zikmund a Jágr zamířil přesně k zadní tyči. O tři minuty později Jágrovi nahrál Plekanec a slavná 68 příklepem zvýšila na 2:0. 4. minuta druhé třetiny a opět Jágr - tentokrát tečoval střelu Nashe od modré dovršil tak hattrick. V polovině zápasu ale uspěli i hráči Budějovic, konkrétně při přesilovce 5 na 3 se prosadil z levého kruhu Doležal. V 38. minutě Doležalovu ránu dorazil za záda kladenského gólmana Beránek, a rázem byl Motor na dostřel od vyrovnání. Jenomže těsně před koncem druhé třetiny uklidnil Kladno opět Jaromír Jágr, který zvýšil vedení z podobného místa, ze kterého dával první gól utkání. Do poslední třetiny budějovický Motor vyměnil brankáře, ale ke zvratu ve skóre to nevedlo a Kladno tak díky 4 Jágrovým gólům vyhrálo 4:2 a mohlo se radovat z postupu do extraligy dvě kola před koncem baráže.

Kladno do první ligy sestoupilo v roce 2014. Od té doby se marně pokoušelo o návrat mezi elitu. Minulou sezónu se dostali až do baráže, ale neuspěli v ní. V letošní sezóně posíleni o Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance už to ale vyšlo a Kladno vystřídá v extralize Chomutov, který se stal sestupujícím týmem. Spolu s Chomutovem si první ligu příští sezónu zahrají i České Budějovice. Příslušnost extraligového týmu v baráži potvrdili Pardubice, které se v baráži prezentovali vysokými výhrami a celou dobu se drželi na čele barážové tabulky.