Extraliga
18.dubna 2019

Česká extraliga jde do finále! V boji o titul se utkají Bílí Tygři Liberec s Oceláři Třinec

Česká extraliga jde do finále! V boji o titul se utkají Bílí Tygři Liberec s Oceláři Třinec obrázek

Sezóna 2018/2019 domácí Tipsport extraligy jde do finále. V play-off už nás čeká pouze finálová série, ve které poměří síly Bílí Tygři Liberec a HC Oceláři Třinec. Pojďme se ale ještě ohlédnout za průběhem semifinálových sérií.

V první semifinálové sérii se utkal Liberec s Kometou Brno. Jako vítěz základní části začínal Liberec sérii na domácím stadionu pod Ještědem. Tato série by se dala použít jako reklama na hokej v play-off. Oba týmy totiž na ledě předváděly neuvěřitelné výkony, a na to, že už je sezóna v posledním měsíci, se přetahovaly o každý puk. První dva zápasy byly tak vyrovnané, že oba musely dojít až do prodloužení. V tom prvním vyhrál Liberec 4:3, ve druhém zápase zase Kometa 3:2. Brno si tak ze severu vezlo jednu výhru. Nicméně ve třetím zápase, hraném v Brně, zvítězili liberečtí Tygři 2:1. Čtvrtý zápas si ale brněnská Kometa urvala v prodloužení ve svůj prospěch 3:2. Do Liberce se tak série vracela za stavu 2:2 na zápasy. 5. zápas vyhráli Tygři a poprvé v sérii to byla výhra o více než jeden gól - 5:2. V následujícím zápase v Brně už to bylo pro Kometu kritické, protože prohra by znamenala konec sezóny. Nakonec liberečtí Tygři urvali v 6. zápase vítězství 3:1, ukončili tuto krásně vyrovnanou sérii a postoupili do finále. Sérii vyhráli 4:2 na zápasy.

Druhá semifinálová série mezi Třincem a Plzní měla zcela odlišný průběh. Plzeňští Indiáni po 2 výhrách (4:1 a 3:2) v Třinci před domácím publikem formu nepotvrdili a třinečtí Oceláři vyrovnali po výhrách v Plzni (3:2 a 4:3) sérii na 2:2. V dalším zápase v Třinci si ale domácí pohlídali soupeře a nenechali si vzít domácí vítězství 3:2. 6. zápas v Plzni ale opět vyhráli domácí (3:1) a tak o finalistovi musel rozhodnout až poslední 7. zápas série, který se odehrál v Třinci. V tom si Oceláři poradili s Indiány 5:1 a po největším gólovém rozdílu v semifinálových zápasech postoupili do finále. Třinec zvítězil v sérii s Plzní 4:3 na zápasy.

Ve finále se tak střetnou první s druhým týmem základní části - Bílí Tygři Liberec a HC Oceláři Třinec. První zápas je na programu ve čtvrtek 18.4., kompletní kalendář finálových zápasů naleznete níže.

18.4. Liberec - Třinec
19.4. Liberec - Třinec
22.4. Třinec - Liberec
23.4. Třinec - Liberec
26.4. Liberec - Třinec
28.4. Třinec - Liberec
30.4. Liberec - Třinec

X