NHL
11.května 2018

SESTŘIH NHL: 7. zápas Nashville Predators - Winnipeg Jets

SESTŘIH NHL: 7. zápas Nashville Predators - Winnipeg Jets obrázek

7. zápas, který už musel rozhodnout o postupujícím mužstvu, vyhrál Winnipeg 5:1 a v semifinále narazí na Vegas Golden Knights.

V 9. minutě první třetiny otevřel gólový účet Tyler Myers, který překonal brankáře Rinneho z nulového úhlu. Finský gólman si sám srazil střelu hokejkou kolem betonu do branky. Po 126 vteřinách přišel druhý gól z úhlu, kdy nadvakrát dorážel Paul Stastny. Bilance 2 góly ze 7 střel vyhnaly Rinneho na střídačku a místo něj naskočil do zápasu finský krajan Juuse Saros. Jedinou trefu Jets zaznamenal v přesilovce P.K.Subban, který pálil od modré přesně k tyči.

Ve druhé třetině navýšil vedení Mark Scheifele, který zůstal na kruhu osamocen a střelou z první se nemýlil.

Ve třetí třetině ještě přidal do branky Nashvillu svůj druhý gól Paul Stastny, který opět dorážel, tentokrát vyraženou střelu Partika Laineho. Konečné skóre stanovil Scheifele, který dával do prázdné brány.

Winnipeg tak vyřadil vítěze základní části a loňského finalistu play-off.