Extraliga
3.dubna 2019

Hokej živě: Semifinále Play-off české extraligy začalo. Bílí Tygři Liberec a Škoda Plzeň začali lépe! obrázek

Dnes začalo semifinále play-off české extraligy 2018-2019. V první soubojích proti sobě nastoupili semifinalisté z HC Oceláři Třinec a HC Škoda Plzeň a v druhém semifinálovém utkání Bílí tygři Liberec a Kometa Brno. V prvním duelu se výrazněji prosadila Plzeň, která porazila Oceláře vysoko 4:1. V druhém semifinálovém utkání mohli diváci sledovat živě mnohem vyrovnanější utkaní, které skončilo v základní hrací době remízou 3:3, ale v prodloužení rozhodl kapitán Liberce a získal pro tygry cenné body.

Kometa Brno zažila atmosféru domácího tým z města pod Ještědem, kde celých 60 minut držela s domácím Libercem krok a tvrdě ukazovala libereckým fanouškům, kdo je mistr extraligy. V hokejové přestřelce, která je začátkem soubojů na čtyři vítězství však rozhodující gól dal kapitán týmu Bílí Tygři Liberec - Petr Jelínek. Kometa tak po hladkých čtyřech vítězství ve čtvrtfinále proti Hradci, poprvé prohrála. Druhý souboj Bílí Tygři Liberec - Kometa Brno živě můžete sledovat již zítra opět z Liberce od 19:00.

Liberec - Brno 4:3 v prodloužení
Branky: 5. M. Kvapil, 26. L. Hudáček, 35. L. Krenželok, 69. P. Jelínek - 20. P. Holík, 22. Štencel, 37. Zaťovič

Naopak zcela opačnou - trnitou cestu čtvrtfinálovým duelem měla Škoda Plzeň, která musela svoji účast v semifinále vybojovat až v sedmém utkání proti HC Olomouc. Jak se však v prvním semifinálovém duelu Playoff ukázalo jako výhoda, protože od první chvíle byla rozehranější a na ledě aktivnější. Svoji aktivitou si vybojovala hned v první třetině dvoubrankový náskok. V druhé třetině po dvojnásobném oslabení přidala třetí branku. Na začátku třetí třetiny proměnil trestné střílení domácí Růžička a snížil na 1:3, ale o pět minut později se již podruhé v utkání trefil Jan Kovář a upravil skóre na konečných 1:4. Indiáni v tomto utkání s týmem HC Oceláři Třinec nepřipustili žádné komplikace a zasloužené získali první cenné vítězství. I druhé utkání HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň živě sledujte online hned zítra od 17:00.

Třinec - Plzeň 1:4
Branky: 45. Martin Růžička z trest. střílení - 34. a 50. Jan Kovář, 11. Kracík, 16. Gulaš