Hokej
6.ledna 2019

MS '20' vyhráli Finové, kteří ve finále porazili USA 3:2. Rusko bere bronz

MS '20' vyhráli Finové, kteří ve finále porazili USA 3:2. Rusko bere bronz obrázek

Juniorský šampionát hokejistů do 20 let měl dnes v noci na programu finálový souboj. V něm se utkali reprezentace Finska a USA. Finsko  se do finále probojovalo nejdříve překvapivou výhrou ve čtvrtfinále s Kanadou 2:1 v prodloužení, v semifinále si poradili i se Švýcary, které porazili vysoko 6:1. Hokejisté USA prošli do finále čtvrtfinálovou výhrou nad Českým týmem 3:1 a semifinálovou výhrou nad Ruskem 2:1.

V 10. minutě využili Američané přesilovku, ale kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti nemohl být gól uznán. V první třetině se tak skóre neměnilo. Ve druhé třetině nevyužili hokejisté USA už čtvrtou přesilovku v utkání. Naopak Finové využili hned svojí druhou početní výhodu a ve 32. minutě zápasu otevřel skóre Ylonen, který prostřelil všechno, co před ním stálo. Finové po druhé třetině vedli kromě gólů i ve střelbě, kdy měli převahu 22:17. Ve třetí třetině přišla další Finská radost. Od modré pálil ve 46. minutě Latvala. Američané ale nalezli rychlou odpověď, když hned po minutě od obdrženého gólu našel mezeru u finské tyčky Chmelevski. Ve 49. minutě vyrovnal gólový účet Norris. Hrdinou zápasu se ale stal teprve sedmnáctiletý Fin Kakko, který se prosadil v 58. minutě. Hokejisté USA již nedokázali odpovědět a Finsko tak po dvou letech opět usedlo na trůn juniorského hokeje. USA po prohraném finále brali druhé místo, třetí místo obsadili Rusové, kteří v utkání o bronz porazili Švýcarsko 5:2.