8.května 2018

SESTŘIH: Washington vyřadil Pittsburgh, Nashville si vynutil 7. zápas

SESTŘIH: Washington vyřadil Pittsburgh, Nashville si vynutil 7. zápas obrázek

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 1:2p

Hokejisté Washingtonu Capitals zdolali v 6. utkání Pittsburgh v prodloužení a vyřadili držitele Stanley Cupu posledních dvou let ze hry.

I přes šance na obou stranách v prvním dějství zápasu se skóre měnilo až ve 2 třetině, kdy z úhlu prostřelil brankáře Murrayho útočník Capitals Alex Chiasson,  kterému nahrával zpoza brány nahrával Walker.  Jelikož Vránovu šanci na zvýšení vedení brankář Murray zneškodnil, podle nepsaného sportovního pravidla "nedáš - dostaneš" se prosadil Kris Letang, který po vyhraném vhazování od Crosbyho pálil od modré a jeho golfový úder, který byl ještě tečován, zastavil až v bráně Washingtonu.  Po druhé třetině se odcházelo do šaten po gólu nakaždé straně.

Ve třetí třetině jsme se přes šance na obou stranách gólu nedočkali, a tak následovalo prodloužení.

V 66. minutě, po překažené akci Pittsburghu,  Ovečkin pohotově vyslal kotouč za obránce na rozjetého Kuzněcova, který blafákem překonal mezi betony brankáře Murrayho a odstartoval tak postupovou radost Washingtonu. Série tak skončila 4:2 ve prospěch Washingtonu.

Winnipeg Jets - Nashville Predators

Winnipeg mohl v 6. zápase rozhodnout o svém postupu. To však rázně odmítnul finský golman ve službách Nashvillu Pekka Rinne. Ten zlikvidoval všech 34 pokusů Jets výrazně pomohl k výhře Predators. Hráči věděli, že dnešní neúspěch znamená konec sezóny, a to se odrazilo i na výsledku.

Už ve druhé minutě otevřel skóre zápasu Arvidsson, který tečoval v pádu nahození od modré. Pak přišla série vyloučení na straně Nashvillu, ale z přesilovek soupeř nic jiného než střeleckou převahu nevytěžil.

Ve druhé třetině zvyšoval vedení na 2:0 Filip Forsberg, který si sotva vzal na střídačce novou hůl, už na něj letěla přihrávka za obránce. Z nulové rychlosti se dokázal natlačit před bránu a propasírovat puk přes Hellebuycka .

Třetí třetina přinesla dva góly. Opět se prosadil Forsberg, který se po přihrávce zpoza brány ocitnul na chvíli sám před bránou a mohl si dovolit parádičku - střelou mezi nohama překonal brankáře Winnipegu. Jets se ke konci ještě zkusili hru bez brankáře, tu ale poměrně záhy ukončil svým druhým gólem Arvidsson, který dovezl puk až do prázdné brány a dovršil tak výhru Nashvillu 4:0.

Série je tak srovnána na 3-3 a vše se rozhodne ve čtvrtek v Nashvillu.