NHL
4.května 2018

SESTŘIH NHL: Pittsburgh - Washington

SESTŘIH NHL: Pittsburgh - Washington obrázek

Český útočník Pittsburghu Dominik Simon se podílel asistencí na výhře svého celku nad Washingtonem 3:1 a srovnání série na 2-2.
Simon nastoupil v první formaci s Crosbym a Guentzelem a ve druhé třetině asistoval u prvního gólu Tučňáků, kdy jeho střelu dorážel Guentzel.
O vyrovnání Washingtonu se postaral v přesilovce T.J. Oshie.  Dvě a půl minuty před koncem 2 třetiny přišel kuriózní moment zápasu. Jevgenij Malkin v mele před brankovištěm dorážel vyraženou střelu Hornqvista, ale nikdo z přítomných neviděl puk za čárou. To se potvrdilo až po prozkoumání videa a Malkin si tak připsal první gól v sérii.
Vedení 2:1 drželi Tučňáci až do poslední minuty, kdy jim výhru pojistil při přesilovce Guentzel do prázdné branky.