NHL
5.června 2018

FINÁLE NHL: Michal Kempný přispěl gólem k likvidaci Vegas. Kuzněcov 4krát asistoval obrázek

4. zápas finálové série a druhý zápas ve Washingtonu ovládli i tentokrát domácí hráči a jsou jedinou výhru od zisku Stanley Cupu. Z čechů se prosadil Michal Kempný, který skóroval za domácí Washington. Hvězdou zápasu se však stal Kuzněcov, který nasbíral 4 kanadské body za 4 asistence.

První obrovskou šanci měl v 5. minutě Neal, kterému před úplně opuštěnou bránu přihrával Haula, trefil ale vzdálenější tyč, od které se puk odrazil ven z brankoviště Washingtonu. V 10. minutě šlo o zdraví Ellerovi, kterého si našel uprostřed kluziště Miller a trefil ho na koleno. Ellerovi se naštěstí nic nestalo a mohl pokračovat, Miller si šel odpykat dvouminutový trest za podražení. V následné přesilovce se prosadil T.J. Oshie, který dorazil ránu Kuzěcova do brány. V 17. minutě Kuzněcov připravil další gól, když našel mezi kruhy nikým nebráněného Wilsona. Kalich hořkosti si vypili do dna hráči Vegas, když ještě před první sirénou dostali 3. gól z hole Smith-Pellyho, který z blízkosti zavěsil puk pod horní tyč.

V polovině druhé třetiny zvonila podruhé tyč za brankářem Holtbym, ani tentokát ale nezvonila gólově. V 16. minutě ale lovil už po čtvrté puk ze své brány Fleury, kterého z nápřahu až ke světlům arény propálil Carlson z přesilovky. Další šanci měli hráči Vegas, ale Holtby se dnes zdál neprůstřelný.

Ve třetí třetině vyfasoval Kuzněcov trest za podražení a nabídnul tak Vegas výhodu přesilové hry, kterou však nevyužili. V 6. minutě už ale Neal odčaroval Holtbyho a z blízkosti ho propálil. o chvíli později přidal druhý gól Vegas Smith, kterého nehlídaného našel dlouhou přihrávkou Marchessault a Smith měl dost času úspěšně zakončit blafák pod ruku Holtbyho. Ve 14. minutě přišla chvíle Michala Kempného, kterému při hře 4na4 nahrával Backström a nebráněný český hráč Washingtonu zakončoval do poloodkryté Fleuryho brány. V 19. minutě dokonal zkázu Vegas Connoly, který se prosadil při přesilové Washingtonu hře 5na3. Washington tak zvítězil ve 4. zápase 6:2 a v sérii vede už 3-1 na zápasy.