NHL
3.června 2018

FINÁLE NHL: Tomáš Nosek opět skóroval, Vegas to na výhru nestačilo

FINÁLE NHL: Tomáš Nosek opět skóroval, Vegas to na výhru nestačilo obrázek

Třetím finálovým duelem pokračovalo finále NHL. V obou městech zavládla hokejová horečka - nyní v hlavním městě spojených států Washingtonu. Před zápasem byl stav série vyrovnaný 1-1 a trochu větším favoritem na výhru v 3. zápase byli asi hráči Vegas, kterým se v play-off venku docela daří.

Hned po první odehrané minutě přišla první šance Washingtonu, když jeli Kuznetsov a Ovečkin proti jednomu obránci Vegas. Ovečkin ale nedokázal překonat Fleuryho, který zákrokem lapačkou vyrazil puk nad bránu. O tři minuty později se už hráči Washingtonu radovali ze vstřelené branky. Rozhodčí ale ukázal, že tento gól rozhodně neuzná kvůli ataku brankáře Fleuryho, kterého v brankovišti srazil Smith-Pelly. Místo gólové radosti se tak odebral na trestnou lavici za nedovolené bránění. Z přesilovky ale hráči Vegas nic nevytěžili. V první třetině ještě Holtbymu v bráně Washingtonu pomohla branková konstrukce, kterou trefil Marchessault.

Po začátku druhé třetiny ale už přišla regulérní gólová radost Washingtonu, když po obrovském závaru před Fleurym nakonec v pádu dorážel Ovečkin, který už brankáře překonal. Pro Ovečkina to byl  druhý gól ve finálové sérii. V 6. minutě druhé třetiny měl další šanci Marchessault, který si prohodil obránce Orlova a hned pálil na Holtbyho. Brankář Washingtonu střelu zneškodnil. Ve 13. minutě přišel únik hráčů Washingtonu 2 na 1 a opět tu byl Kuznetsov. Tentokrát vzal zodpovědnost na sebe a trefil přesnou střelou zápěstím o vzdálenější tyč do brány.  Po 2 třetinách tak domácí vedli 2:0.

Ve třetí části přišla chvíle Tomáše Noska, který těžil ze patné rozehrávky Holtbyho za bránou, kterou ztečoval před bránu Bellemare a český útočník ve službách Vegas zakončoval do odkryté brány. Chyba v obraném pásmu se přihodila i na druhé straně, když se Theodore nechal zaskočit napadajícím  Beaglem, který získal puk v rohu a přihrával před bránu do jízdy Smith-Pellymu, který sám před brankářem dokázal skórovat.

Víc už se na ledě neudálo, a tak Washington vyhrál v domácím prostředí druhý zápas v řadě a otočil tak průběh série na 2-1. Další zápas se hraje v úterý opět v 02:00 a můžete ho sledovat na našem webu sportprenosy.cz/top-prenosy.