NHL
31.května 2018

FINÁLE NHL: Česká asistence a 3 body Ellera. Washington urval výhru ve Vegas

FINÁLE NHL: Česká asistence a 3 body Ellera. Washington urval výhru ve Vegas obrázek

Druhý zápas hraný ve Vegas dopadl lépe pro tým kolem Alexandra Ovečkina. Washington vyhrál 3:2 a vyrovnal tak stav série na 1-1. Hvězdou zápasu se stal Lars Eller, který byl u všech gólů Washingtonu a zaznamenal tak 3 kanadské body za gól a 2 asistence. Na první gól Washingtonu přihrával Michal Kempný.

První velkou šanci zápasu měl po dvou odehraných minutách T.J. Oshie, který zkoušel před Fleurym beckhandový blafák, nedostal ale dostatek času, aby ho zdárně zakončil. V 8. minutě už se ale skóre měnilo. Vysoký, skoro až fotbalový centr na útočnou modrou si ze vzduchu zpracoval před obránce Neal a nerozpakoval se ani se střelou, která kolem lapačky proletěla do Holtbyho brány. 1:0 pro Vegas. Na druhé straně měl práci gólman Vegas Fleury, který si ale poradil s tečovanou střelou od modré.  V 18. minutě už ale kapituloval, když při hře 4 na 4 vykombinovali hráči Washingtonu obranu Vegas. Na konci akce byla přesná přihrávka na před bránou stojícího Ellera, který měl před sebou odkrytou bránu. 1:1.

Ve druhé třetině před brankou Washingtonu krosčekoval protihráče Tuch a věnoval tak Washingtonu přesilovku za úplně zbytečný útočný faul. A přesilové hry jsou to pravé pro Ovečkina, kterému přihrával přes brankoviště Eller. Fleury sice stačil ještě puk tečovat, ale už ho nedokázal zastavit v cestě do brány.  V půlce zápasu přišel další gól Washingtonu. Tentokrát pálil Orpik a puk trefil ještě jednoho z hráčů před Fleurym a od tyče se odrazil do brány. Smůla pro Vegas, 3:1 pro Washington. Na konci druhé třetiny korigovali stav hráči Vegas, když z přesilovky střílel od modré Theodore a puk doletěl až za Holtbyho záda. Brankář Washingtonu vůbec střelu neviděl.

Ve třetí třetině tlačili hráči Vegas na vyrovnání. I z toho pramenily chyby v obraně, takže vyznamenat se museli brankáři na obou stranách. Zákrok večera si ale připsal Holtby, když nataženou hokejkou zastavil střelu Tucha, který měl před sebou úplně prázdnou bránu a nedokázal vstřelit gól.