NHL
29.května 2018

SESTŘIH NHL: 1. zápas Vegas Golden Knights - Washington Capitals

SESTŘIH NHL: 1. zápas Vegas Golden Knights - Washington Capitals obrázek

Velkou částí se v pondělním zápase zasloužili čeští hráči ve finálové bitvě o Stanley Cup. Na straně Washingtonu získali po bodu za asistence Kempný a Vrána, za rytíře z Vegas si připsal 2 góly Tomáš Nosek a stal se tak hvězdou zápasu.

V první třetině jsme si tentokrát museli počkat na gól 7 minut hracího času, v ten čas si vzal u hrazení puk obránce Vegas Miller a v přesilovce prostřelil Holtbyho z uctivé vzdálenosti, ovšem pěkně mířenou ránou. Miller byl i u druhého gólu, nyní ale nedokázal zabránit před sebou stojícímu Connollymu v tečování nahození od Kempného. Connolly tak vyrovnal na 1:1. O dvacet vteřin později přidal další gól do sítě Vegas Backstrom po neúspěšném výjezdu T.J. Oshieho zpoza branky. Asistenci na tomto gólu měl další Čech ve službách Washingtonu Jakub Vrána. Nerozhodný stav po první třetině zařídil Karlsson, který po střele Smithe, která se odrazila od mantinelu za bránou, rychle dostal puk do brány i za přispění ramene brankáře Washingtonu. Po první třetině tak byl stav 2:2.

Na začátku druhé třetiny úplně zkolabovala obrana Washintonu, kterou zamotal závar před Holtbyho brankou až do takové fáze, kdy před brankářem Washingtonu zůstal osamocený Smith, který tváří v tvář propálil Holtbyho. Před polovinou zápasu Holtbyho nejspíše trochu zamrazilo, když dalekonosnou střelu od modré vyrazil nad sebe a ta dopadla od brankoviště za jeho záda a puk se pomaloučku kutálel do branky. Holtby se naštěstí včas zorientoval a svojí hokejkou stihnul puk před čárou vypíchnout mimo bránu. O další branku Washingtonu se opět postarala formace kolem T.J. Oshieho. Tentokrát kombinačně v útočném pásmu uvolnili Carlsona, který měl mezi kruhy dost času a odkrytou branku, kterou neměl problém trefit. 3:3.

Ve třetí třetině šel do vedení Washington, i když tentokrát na tom měl svůj velký podíl brankář Fleury, který si ztečovanou střelu, která skončila mezi jeho betony, v podstatě sám kopnul do branky. Smolný gól, který ale také platí. O další vyrovnání se postaral Reaves, ke kterému se dostal puk před branku Washingtonu. Jeho střela do vzdálenějšího horního rohu brány byla z takové blízkosti nechytatelná. O obrat skóre na stranu Vegas se postaral Tomáš Nosek, jehož hokejku přesně našel Theodore. Nosek střelou z první nedal Holtbymu šanci, i když z opakovaného záběru je vidět, že netrefil puk úplně čistě. V závěrečné hře bez brankáře Washingtonu měli hráči Capitals šance, když Wilson přihrával před bránu na chvíli volnému Ellerovi. Tomu ale v rozhodující chvíli zablokoval hokejku jeden z obránců Vegas. V posledních vteřinách zápasu trefil Ovečkin od modré prvního bránícího hráče a navíc mu ujel Nosek, který dojel puk vyhozený z obraného pásma Vegas a v klidu ho dovezl do prázdné brány Washingtonu. Zpečetil tak první výhru Vegas Golden Knights nad Washingtonem. Golden Knights vyhráli 6:4 a ujímají se vedení v sérii 1-0.