Česká reprezentace
3.května 2018

Český reprezentační tým odletěl do Dánska

Český reprezentační tým odletěl do Dánska obrázek

Elitní výběr české reprezentace v neděli ukončil přípravy na MS 2018 a po včerejším setkání v Praze dnes před necelou hodinou odletěl do Dánska. Po příletu je naplánován odpočinek a večer první společný trénink v Dánsku. S týmem nakonec odletěl i Krejčík, který je ale stále zraněný a zatím nenastoupí.

Český tým čeká už v sobotu první utkání základní skupiny A proti bratrům ze Slovenska. V&nbspnašem týmu nebudou chybět naše zámořská želíska Radko Gudas, Dmitrij Jaškin ani Radek Faksa. Tahounem týmu bude zcela určitě Tomáš Plekanec, který má nejvíce reprezentačních zkušeností. V reprezentačním dresu startoval už na 10 Mistrovství světa a dvou olympiádách. Jeho start v Dánsku je tak nejen velkou posilou celého týmu, ale také třináctým zářezem Tomáše v reprezentaci. V čele týmu bude stát neméně zkušený Roman Červenka. S největší pravděpodobností se do brány proti Slovákům postaví Pavel Francouz.

Ve slovenské sestavě se představí hned 12 hráčů, kteří minulý rok působili v české extralize, včetně brankáře vítězné Komety Brno Marka Čiliaka. Bude se tak, zcela určitě, jednat o&nbspdivácky velice atraktivní zápas. Kromě hráčů z české nejvyšší soutěže má Slovensko na soupisce hráče z NHL i KHL.

Zápas začíná v sobotu v 20:15. Nezapomeňte sledovat přímý přenos zápasu.

X