Evropská liga
23.května 2018

Víme, kdo bude novým trenérem Arsenalu. Definitivně

Víme, kdo bude novým trenérem Arsenalu. Definitivně obrázek

Už je to definitivní. Novým trenérem anglického úspěšného fotbalového klubu je nově Unai Emery. On sám to zveřejnil na svém twitterovém účtu a později se tato informace objevila i na oficiálním twitterovém účtu londýnského klubu.

Unai Emery je bývalý španělský hráč a trenér. Během kariéry hráče působil jako záložník v Segunda División, kde odehrál 215 zápasů během sedmi let. Ve 32 letech odešel do fotbalového důchodu po vážném zranění kolene. Ihned po ukončení aktivní hráčské kariéry mu bylo nabídnuto, aby se ujal jako trenér Lorcy, což byl poslední klub, kde působil ještě jako hráč. Následně poměrně úspěšně vystřídal několik klubů, až 1.7.2016 podepsal dvouletou smlouvu s PSG. Důvodů pro konec v PSG bylo hned několik, ale Unai Emery nemusí litovat, protože dne 23.5.2018 byl oficiálně zvolen trenérem Arsenalu.

Nejdříve Emery sdílel obrázek, kde bylo jeho vyobrazení na červeném podkladu spolu s logem Arsenalu a citací, že je hrdý, že je součástí rodiny Arsenalu. Příspěvek byl ale po chvíli smazán. A po nějaké době vyšla zpráva na oficiálním twitterovém účtu londýnského klubu, kde stálo "Nový úsvit. Nová éra. Nová kapitola."

V Arsenalu by měl Emery zůstat nejméně 3 roky a za tu dobu si přijde na 15 miliónů liber. Šéfovat bude i Čechovi, který by se rád popral o místo brankářské jedničky.

X