Itálie
21.května 2018

Inter otočil utkání a na úkor domácích hráčů Lazia bude hrát Ligu mistrů

Inter otočil utkání a na úkor domácích hráčů Lazia bude hrát Ligu mistrů obrázek

V přímém souboji o Ligu mistrů se utkali hráči domácího Lazia a Interu Milán. Lépe začali domácí, když se trefil Ivan Perišić. Hosté však dokázali odpovědět, když po rohovém kopu trefil bránícího Perišiče D'Ambrosio a vyrovnal na 1:1. Domácí si však opět dokázali zajistit vedení ještě před odchodem do kabin, když po zemi k tyči zakončil svůj brejk Anderson.

V 78. minutě odpískal rozhodčí hostům pokutový kop, z něhož zajistil, již podruhé, vyrovnání Argentinec Icardi. Remíza však nebylo dostatečným výsledkem pro Inter, který potřeboval vyhrát.

Výhodu získali hráči Interu po vyloučení domácího Luliče a 9 minut před koncem utkání rozhodl po dalším rohu Vacino, který hlavou trefil přesně.

Lazio Řím tak ztratilo možnost zahrát si Ligu mistrů, kam naopak postoupili hráči Interu Milán, kterým se povedlo úplně otočit utkání, ve kterém dvakrát prohrávali. Zajistili si tak pohádkovou odměnu 40 miliónů eur za kvalifikaci do LM. Lazio se propadlo až na páté místo a zahraje si pouze Evropskou ligu.