Itálie
19.května 2018

Sestřih: Juventus dále upevňuje svůj náskok v Italské lize

Sestřih: Juventus dále upevňuje svůj náskok v Italské lize obrázek

Juventus dalším vítězstvím upevnil svou pozici na prvním místě tabulky v Serii A. Sedmý mistrovský titul si Juventus zajistil už před týdnem. Nyní ale dál vítězí.

Hrací den 38 nabídl duel mezi Juventusem a Veronou. První půle gól nepřinesla, ale na začátku druhého poločasu se ve 49. minutě trefil Daniele Rugani. Druhý gól Juventusu přidal Miralem Pjanič. V 76. minutě ještě zahrozil Alessio Cerci když snížil na 2:1. Juventus ale utkání dál ovládal. Míč držel ze dvou třetin. Střel vyslal 26, na bránu 13. Verona v porovnání s tím vyslala jen 9 střel a z toho na bránu 3.

Vítězstvím se s Juventusem rozloučil Gianluigi Buffon, legenta italského fotbalu. V Juventusu strávil sedmnáct sezón a ve svém posledním utkání v dresu Juventusu udržel čisté konto. Ano, Juventus sice inkasoval, ale až v 76. minutě. Mezitím Buffon přenechal místo v bráně týmové trojce Carlu Pinsogliovi. S devíti tituly je Buffon nejúspěšnějším brankářem italské ligy, ve které odehrál 640 zápasů. Buffon má také nejvíce zápasů s čistým kontem (293) a také byl nejdražším brankářem fotbalové historie (přestup z Parmy za 52 milionů eur). Podle spekulací je šance, že by mohl zamířit do PSG.