Anglie
19.května 2018

Video: Chelsea po jediném gólu z penalty vítězí v Anglickém poháru

Video: Chelsea po jediném gólu z penalty vítězí v Anglickém poháru obrázek

Na stadionu ve Wembley s kapacitou 90 000 míst se odehrálo finále FA cupu. Utkaly se celky Chelsea FC a Manchester United. Chelsea do finále postoupila přes Southampton a Manchester United přes Tottenham. Finále nabídlo pouze jediný gól, kterým si vítězství zajistila Chelsea.

FA cup, nebo-li Anglický pohár je nejstarší fotbalová klubová soutěž na světě. První ročník byl odehrán už v roce 1872. A nyní známe vítěze ročníku 2017-18. Co se týče držení míče, střel, rohů i střel na branku pak by byl vítěz Manchester. Jenže i 33% držení míče Chelsea stačilo na vítězství a to kvůli penaltě z 22. minuty. Ve vápně fauloval Phil Jones a Eden Hazard neomylně proměnil nařízený pokutový kop.

Těsné vedení Chelsea udržela až do konce utkání a mohla slavit zisk Anglického poháru, který ovládla po šesti letech. V minulém roce ve finále podlehla Arsenalu. Nyní získala osmý triumf v Anglickém poháru čímž zabránila Manchesteru ve vyrovnání rekordu právě v počtu vítězství v Anglickém poháru. Rekordní počet vítězství je tak stále neměnný na čísle 13 a zůstává v držení jen Arsenalu. Dnešní výhrou Chelsea částečně napravila svou účast v Premier League, která nebyla úspěšná, protože obhájci titulu obsadili až páté místo. Podle spekulací v médiích to ale Antonia Conteho ve funkci trenéra nezachrání.

X