Česká republika
19.května 2018

Pátý titul pro Plzeň, jistá Liga mistrů a tučný finanční bonus

Pátý titul pro Plzeň, jistá Liga mistrů a tučný finanční bonus obrázek

Česká fotbalová HET liga dnes zažila pořádný příděl utkání. Od 16:00 se začalo hrát hned osm zápasů 29. kola HET ligy.

Plzeň porazila Teplice a tím si zajistila titul v HET lize. To ale není vše. Triumf Plzni zajistil přímou účast v Lize mistrů a navíc finanční bonus v hodnotě 15 milionů euro, což je zhruba 382 milionů korun.

První půle přinesla řadu emocí, zejména od trenéra Plzně, Pavla Vrby. Nejdříve v 18. minutě Vrba zlostně mával rukou, ale rozhodčí situaci ignoroval a videosystém nemohl být použit kvůli nedostatečnému proškolení Pavla Julínka, který utkání pískal. Další nával emocí přišel o šest minut později. To ale Vrba z lavičky vyletěl v euforii, protože jeho svěřenci konečně obranný val Teplic prostřelili. V kontextu se souběžně hraným utkáním, kde Slavia prohrávala s Jabloncem už měla Viktoria titul na dosah. Se závěrečným hvizdem oslavy propukly na plno, protože Plzeň porazila Teplice 2:1 a má tak jistý pátý titul.