Česká reprezentace
18.května 2018

David Lafata po této sezóně ukončí kariéru. Hrát bude za Olešník

David Lafata po této sezóně ukončí kariéru. Hrát bude za Olešník obrázek

Bývalý reprezentant a historicky nejlepší střelec české nejvyšší fotbalové soutěže David Lafata oznámil na webu pražské Sparty, že po této sezóně ukončí kariéru.

Lafata v české nejvyšší soutěži absolvoval celkem 415 zápasů a ke 198 brankám přidal také 41 asistencí. Do Sparty, kde ukončí svoji kariéru, přešel v roce 2013 z Jablonce. Předtím hrál za České Budějovice, Jihlavu nebo také v Rakousku za Vídeň. Lafata za Spartu nastřílel 83 gólů a v roce 2013/14 jí pomohl k mistrovskému titulu. V roce 2014 se stal Fotbalistou roku a o rok později vyhrál také Zlatý míč ČR. Svůj zatím poslední gól dal v pátečním duelu se Zlínem, do kterého nastoupil jako náhradník.

Bývalý reprezentant se chce rozloučit s fanoušky na domácím utkání 29. kola první ligy, které se hraje už tuto sobotu 19. května.

Dostal nabídku, aby i nadále zůstal ve Spartě a dosáhl rekordních 200 ligových gólů nebo se také mohl vrátit do Jablonce, ale ten je pro něj příliš daleko. Tyto nabídky však Lafata odmítl a chce se věnovat rodině a dalším zájmům, které díky aktivní kariéře fotbalisty zanedbával.

Dle svých slov zůstane po ukončení kariéry u fotbalu. Bude pracovat v jihočeské fotbalové akademii a také na českobudějovickém gymnáziu kde vystudoval. Nastupovat by měl podle všeho za Olešník, kde mu již připravili jednadvacítku na modrobílý dres.

Zajímavé momenty Davida Lafaty:

X