Anglie
18.května 2018

Wenger má favorita na své místo. Kdo povede Arsenal?

Wenger má favorita na své místo. Kdo povede Arsenal? obrázek

Arsèn Wenger zhruba před měsícem oznámil, že na pozici trenéra londýnského týmu po 22 letech končí. Vyrojilo se mnoho spekulací, kdo obsadí jeho místo. Nyní samotný Wenger přidal svůj názor, kdo by to mohl či měl být.

Jeho doporučení může mnohé překvapit. Arsèn nechce volbu nového trenéra ovlivňovat a chce, aby se vedení klubu rozhodlo objektivně. I přes to mírně "protlačuje" jedno jméno. "Kvality na to má. Navíc klub velmi dobře zná. Je to rozený lídr a pro fotbal je dostatečně zapálený." O koho tedy jde? Má na mysli španělského Mikela Arteta. Ten odehrál za Arsenal 150 zápasů v období od září 2011 do června 2016 a vstřelil 35 gólů. Jakmile uzavřel svou aktivní sportovní kariéru, stal se asistentem trenéra Manchesteru City. Platný kontrakt tam má do konce června 2019. Jako hlavní kouč ještě žádný tým nevedl, ale Wenger jeho kvalitám věří.

Další adept na post  trenéra Arsenalu je například Patrick Vieira, také bývalý hráč Gunners a také, stejně jako Mikel Artet, střední záložník. Jak se vedení klubu rozhodne by mělo být jasné do 14. června, kdy začne mistrovství světa v Rusku.

X