Evropská liga
7.března 2024

Sparta - Liverpool a AC Milán - Slavia. Svátky fotbalu pro české kluby jsou tady

Sparta - Liverpool a AC Milán - Slavia. Svátky fotbalu pro české kluby jsou tady obrázek

Už dnes večer se v osmifinále Evropské ligy utkají pražské "S" s fotbalovými velkokluby. Los byl na atraktivitu soupeřů nebývale štědrý a tak se v Praze objeví Liverpool i AC Milán.

Sparta do osmifinále Evropské ligy postupila poprvé od sezóny 2015/16 po výborně zvládnuté domácí odvetě s Galatasarayem. Odměnou pro letenské fanoušky tak bude série s Liverpoolem, který dnes dorazí na Letnou. Sparta je doma silná, ale Liverpool vede anglickou Premier league a pod vedením Jürgena Kloppa by chtěl letos posbírat co nejvíce úspěchů, takže EL pro něj nebude druhořadá. Zároveň ale anglický tým trápí poměrně rozsáhlá marodka, takže Sparta bude mít šanci na dobrý výsledek, pokud zápas dobře uchopí.

Slavia má neméně slavného soupeře. AC Milán je v italské Sérii A na třetím místě a doma nemá ve zvyku prohrávat. Marodka AC je oproti té slávistické liduprázdná a milánští hráli poslední zápas v pátek, tudíž měli dva dny regenerace navíc. Sešívaní tak budou mít těžký úkol, a to uhrát na San Siru dobrý výsledek a zajistit si tak lepší výchozí pozici pro domácí odvetu příští týden.

Třetí do party českých klubů v evropských pohárech je Viktoria Plzeň, která odcestovala v rámci Evropské konferenční ligy do Ženevy, kde plzeňské fotbalisty čeká utkání se Servette. Švýcarský tým mají v živé paměti zejména fanoušci Slavie, protože Slavia Servette ve skupinové fázi dvakrát porazila (2:0 a 4:0).

X