Česká republika
3.března 2024

Sparta x Slavia: Druhé derby v jednom týdnu. Napraví Slavia zaváhání z poháru?

Sparta x Slavia: Druhé derby v jednom týdnu. Napraví Slavia zaváhání z poháru? obrázek

Ve středu derby ve čtvrtfinále poháru (Mol Cupu) v Edenu, dnes derby v ligovém gardu na Letné.

Ve středečním pohárovém utkání Slavie prohospodařila vedení 2:0 a Sparta si zlepšeným výkonem ve druhém poločase a dvou trefách Olatunjiho, vynutila prodloužení, ve kterém po ruce Ševčíka ve vápně proměnila penaltu a postoupila do semifinále poháru. Slava naopak slibně rozehraný zápas v domácím prostředí nezvládla a v poháru končí.

Dnes je ale nový den a je tady 23. ligové kolo, které bude ve znamení 310 pražského derby mezi Spartou a Slávií. Postavení v tabulce má lepší Sparta s 59 body, 4 body ztrácí druhá Slavia. Z pohledu statistik má mírně navrch Sparta, která v ligové sezóně doma vždy vítězila (11 zápasů), Slavia je ale zase nejúspěšnější ze všech týmů ve venkovních zápasech, kdy má bilanci 8-3-0.

Uvidíme, zda a jaké změny v sestavách trenéři provedou. Sázkové kanceláře lehce favorizují domácí Spartu, ale dá se očekávat pěkný útočný fotbal na obě strany. Můj tip je, že utkání skončí dělbou bodů po remíze 2:2.

Zápas začíná dnes 3.3.2024 v 18:00.