Evropská liga
17.května 2018

Sestřih: Griezmann zajistil Atléticu Madrid triumf ve finále Evropské ligy

Sestřih: Griezmann zajistil Atléticu Madrid triumf ve finále Evropské ligy obrázek

Atlético Madrid ve finále Evropské ligy porazilo Marseille 3:0 a slaví titul. Velký podíl na vítězství má Antoine Griezmann, který přispěl dvěma góly. Třetí gól přidal Gabi.

Z francouzského Lyonnu si Atlético Madrid odváží druhou nejcennější evropskou klubovou trofej. Svěřenci temperamentního trenéra Simeoneho ji získali už potřetí.

První gól Marseille Griezmannovi doslova darovalo. Přihrávka gólmana Mandandy obránce Anguissu natolik překvapila, že v zápětí Griezmann mířil na bránu úplně sám. A nemýlil se. Tím poslal Atlético do vedení. Do té doby poměrně aktivní Marseille trochu uvadlo, ale snažilo se dál. Prvních dvacet minut bylo jednoznačně lepší. Držení míče, útoky, střely, dokonce jedna tutová šance, kterou Germain neproměnil. Kromě obdrženého gólu přišla pro Marseille i další rána. Ze hřiště musel odejít zraněný Payet. Přišel druhý poločas a s ním i druhý gól Griezmanna a šance Marseille na vytoužený titul se ještě více vzdalovaly. V předposlední minutě přidal ještě gól Gabi a bylo rozhodnuto.

Vítězství Atlética  znamená, že slávisté se pravděpodobně stanou českým vicemistrem, který bude mít zajištěnou účest v 3. předkole Ligy mistrů. A v případě neúspěchu přestup do základní skupiny následujícího ročníku Evropské ligy.