Česká republika
13.května 2023

Zase DERBY: Tentokrát zápas Sparty a Slavie může rozhodnout o ligovém titulu

Zase DERBY: Tentokrát zápas Sparty a Slavie může rozhodnout o ligovém titulu obrázek

Ano, zase. Za uplynulých 30dní už je to třetí derby Sparty a Slavie a potřetí se bude hrát na domácím hřišti Sparty.

Poslední setkání Sparty se Slavií bylo ve finále domácího poháru, kdy na Letné Slavia vyhrála a získala tak první trofej této sezóny. 

V případě výhry Sparty by si už letenští vytvořili na čele skupiny 5 bodový náskok před Slavií a snažili se tento náskok udržet až do zdárného získání ligového titulu. V případě výhry Slavie by se posunul o bod na první místo právě vršovický klub červenobílých a zápasy titulové skupiny by byly zase o něco zajímavější. Tak či tak, je to teprve druhé kolo nadstavby z celkových 5, takže prostor na škobrtnutí lídra tabulky v dalších zápasech stále je.

Slavii hraje do karet širší kádr, takže trenér Trpišovský může vybírat hráče v aktuálně lepší formě. Sparta zase nepotřebuje nutně vyhrát a tak zřejmě bude spoléhat na zabezpečenou obranu a brejkové hráče. Otázkou je, jestli to proti slávistickému tlaku do brány a síle na míči bude stačit.

Každopádně rozhodne, jak který tým do zápasu vstoupí. Šance obou soupeřů jsou vyrovnané a zápas může rozhodnou i drobná chyba, kterou soupeř potrestá. 

Zápas Sparta - Slavia začíná dnes (13.5.) v 18:00 na Letné.

X