Česká republika
11.března 2023

Šlágr ligy: Zápas Slavia - Plzeň o první místo v tabulce. Na chybu čeká Sparta

Šlágr ligy: Zápas Slavia - Plzeň o první místo v tabulce. Na chybu čeká Sparta obrázek

Dnes nás čeká šlágr 23. kola nejvyšší fotbalové Fortuna ligy a utkají se v něm první dva týmy tabulky, které dělí jen jeden jediný bod.

Vedoucí Slavia v minulém zápase nechala všechny body v Českých Budějovicích, když po nevýrazném výkonu a jednom nepodchyceném brejku domácích prohrála 0:1. Dnes to ale může být docela jiná písnička, protože Slavia na domácím stadionu se zdá být úplně jiným týmem než Slavia venku. Ve Fortuna aréně totiž sešívaní doposud vyhráli všech 11 utkání a i střelecky jim domácí hřiště vyhovuje o mnoho lépe.

Plzeň v posledním zápase v Olomouci neudržela vedení a nakonec vezla na západ Čech jen bod za remízu 1:1. Plzeň má na venkovních zápasech střídavou úspěšnost, nicméně dnes půjde ve Vršovicích o první místo tabulky. Ve vzájemných zápasech má navrch Slavia, nicméně poslední utkání na podzim jasně ovládla Viktoria Plzeň, která na svém hřišti Slavii deklasovala 3:0.

Ve stínu šlágru ale na ligové čelo líčí i Sparta, která po zimní přestávce ztratila body jen za remízu v Olomouci, ale od té doby si ze všech utkání připisovala jen vítězství. Dá se tak říct, že Sparta je momentálně v lepší formě než Slavie s Plzní. Navíc by se už dnes mohla Sparta v případě výhry na Baníku a při dělení bodů ve Vršovicích dostat do čela ligy.

Ligové jaro bude ještě zajímavé.

X