Liga mistrů
6.března 2023

Liga mistrů: Chelsea nebo Dortmund? A co PSG s Bayernem?

Liga mistrů: Chelsea nebo Dortmund? A co PSG s Bayernem?  obrázek

Jsou tady první odvety osmifinále Ligy mistrů. Můžeme se těšit na napjaté souboje, protože první zápasy v těchto případech dopadly těsným výsledkem.

Chelsea - Dortmund
První zápas na německé půdě vyhrál domácí Dortmund 1:0 a v odvetě je tak pomyslný "míček" na straně Chelsea. Na Stamford Bridge to vzhledem k aktuální pozici v lize vypadá, že jediná reálná naděje na trofej je ve vítězném tažení Ligou mistrů a zisku titulu. Oproti Chelasea ale stojí soupeř, který je ve velké formě. Borussie na jaře nezná nic jiného než vítězství a chce si tuto auru přenést i do Champions league. Venkovní bilance německého týmu při utkání na ostrovech sice není nijak dobrá, ale půjde spíš o aktuální formu. Jediný zádrhel pro černožluté bude absence Karima Adeyemiho.

Benefica - Club Bruggy
Benefica vyhrála první zápas v Belgii 2:0 a v domácím zápase si bude chtít udržet náskok a postoupit do čtvrtfinále. Portugalský tým má navíc formu a v LM táhne sérii bez prohry už od loňského dubna. Na Bruggy tedy čeká tvrdý oříšek a vzhledem k jejich aktuální formě by se skoro dalo až říct, že postup belgického týmu by byl velkým překvapením.

Bayern - PSG
Bayern zvítězil v Parku princů (PSG), ale pouze nejmenším možným rozdílem (1:0) a to je proti klubu, jakým je PSG, málo. Odveta tak bude otevřenou partií o postup, kde budou mít domácí dvě drobné výhody: výhodu v podobě jednogólového náskoku a absenci zraněného Neymara v sestavě PSG. Vzájemná bilance 6-0-6 věští vyrovnaný zápas a snad i více gólů než v prvním utkání.

Tottenham - AC Milán
AC si veze na ostrovy vítězství 1:0 z prvního utkání a možná se bude snažit probránit až k postupu. Fotbalistům milánského AC se v posledních venkovních zápasech moc nedařilo a kvůli tomu museli opustit druhou ligovou příčku. Tottenham na tom s formou není lépe, když o víkendu prohráli ligový zápas s Wolves, bojujících o záchranu.

 

X