Česká republika
22.října 2022

Derby pražských S: Slavia favoritem, Sparta ve formě

Derby pražských S: Slavia favoritem, Sparta ve formě obrázek

V neděli má na programu česká nejvyšší fotbalová liga podzimní derby pražských "S". 

Zatímco kurzy bookmakerů favorizují Slavii, Sparta má aktuálně vzestupnou tendenci výkonů a dá se tak říct, že je ve formě. Spartě navíc hraje do karet, že nemusí tříštit síly do evropských pohárů (i když by si v klubu určitě toto tříštění všichni přáli) a může se tak plně soustředit na domácí soutěž a pohár. Další výhodou Sparty bude rozhodně užší marodka než na straně soupeře. Na listině zraněných, kteří do utkání nezasáhnou, jsou Čelůstka, Vindheim a Pešek. Za červenou kartu si bude odpykávat jednozápasový distanc Fortelný.

Pro Slavii platí přesný opak, i když v posledním ligovém zápase Slavia ukázala, že to v ní ještě pořád je, když porazila Mladou Boleslav i po inkasované červené kartě. Tím si spravila chuť po černém týdnu a špatných výkonech v EKL s Kluží i ligové prohře s Olomoucí. Slavii však pořád trápí plná marodka, kde jsou opory, na které by měla spoléhat na hřišti (Provod, Schranz, Holeš, Hovorka, Santos, Dorley, Bořil). Vršovický klub je tak stále nucen improvizovat v sestavě a na výkonech je to znát. 

Z pohledu na aktuální rozpoložení týmů se nedá říct, že by jeden či druhý tým šel do zápasu v roli jasného favorita. Dost bude záležet, jak moc aktivně týmy do zápasu vstoupí. Slavia přišla o dost bodů individuálními chybami v obraně a špatnou produktivitou v útoku. Sparta se po začátku sezóny stabilizovala a po sérii 5 remíz z přelomu srpen/září podává konzistentní výkony, které jí přinášejí body. Tohle derby je navíc přímý souboj o druhé místo v tabulce, kde je zatím Slavie o 2 body před Spartou. Bude to tak boj se vším všudy a vyhrát může v neděli kdokoliv. Nebo bude remíza?

Derby začíná v neděli 23.10. od 19:00 ve vršovické Fortuna Aréně.

X