Liga mistrů
7.září 2022

LM: Plzeň si dnes užije zápas na Camp Nou proti Barceloně

LM: Plzeň si dnes užije zápas na Camp Nou proti Barceloně obrázek

Po 11 letech se Viktoria Plzeň opět postaví slavné Barceloně. Při posledním zápase na Camp Nou byla Plzeň poražena Barcelonou 2:0 a v odvetě na západě Čech zaúřadoval Lionel Messi který zaznamenal hattrick a Plzeň prohrála 0:4.

Ze staré plzeňské gardy u týmu zůstal Pavel Horváth a Marek Bakoš, kteří asistují hlavnímu trenérovi Michalu Bílkovi a Daniel Kolář, který zakotvil v managementu Viktorie. 

Nyní je sestava Plzně i sestava Barcelony úplně jiná. V létě proběhla v Barceloně velká přestavba, kterou jako třešnička na dortu dokončil příchod Roberta Lewandowského, od kterého se očekávají hlavně góly. A on očekávání naplňuje už od začátku a s aktuálně 5 zářezy je nejlepším střelcem Katalánského velkoklubu.

Plzeň má za sebou postup předkoly, kde zaznamenali 5 výher a jednu remízu. Oblíbené skóre z předkol LM je výhra 2:1, tak totiž skončili 4 vítězné  zápasy Viktorie. Navíc má Plzeň zajímavou šňůru bez prohry, která už čítá 34 zápasů (25-9-0). Proti Barceloně ale bude výhrou i bod za remízu.

V kádru Plzně budou chybět zranění Kopic a Kliment, Barcelona bude mít k dispozici kompletní kádr.

Zápas začíná dnes (7.9.) v 21:00.

 

X