Evropská liga
25.srpna 2022

EKL: Slavia? Slovácko? Oba? Dnešní zápasy rozhodnou o zastoupení v evropských pohárech

EKL: Slavia? Slovácko? Oba? Dnešní zápasy rozhodnou o zastoupení v evropských pohárech obrázek

Dnes jsou na programu fotbalového kalendáře odvety posledního předkola Evropské konferenční ligy. A do té se snaží probojovat i dva čeští zástupci, jimiž jsou pražská Slavia a uherskohradišťské Slovácko.

V prvním zápase duelu Slovácko - AIK Stockholm zvítězilo domácí Slovácko jednoznačně 3:0. Pro dnešní odvetu má tak pohodový náskok a bude na AIK, aby dotahovalo rozdíl. Stát se může cokoliv, ale náskok 3:0 by si měl český klub pohlídat a hrozit z případných protiútoků.

Slavia bude mít dnes o mnoho těžší práci. Z prvního zápasu s polským Rakówem si odnesla jednogólové manko. Na konci zápasu svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:1 ve prospěch Rakówa. Slavia se tak dnes bude snažit dohnat v Edenu to, co ztratila na polském hřišti. Naštěstí je to pouze jednogólový rozdíl, takže nic nepřekonatelného. Nicméně Slavia minulý týden zjistila, že polský Raków bude velká překážka před branami Evropské konferenční ligy. Uvidíme, jestli Slavia dokáže najít recept a nakonec se budeme moci těšit na podzim v podobě soubojů v EKL.

X