Fotbal
21.července 2022

Udělá Sparta a Slavia potřebný krok pro postup do evropské pohárové scény?

Udělá Sparta a Slavia potřebný krok pro postup do evropské pohárové scény? obrázek

Letní dny ubíhají a tím se blíží podzimní evropská pohárová část, která pro týmy přináší prestiž a mnoho milionů do rozpočtu. Dnes budou o další potřebný krok usilovat dva věční rivalové, Sparta i Slavia. Jejich počínání můžete sledovat živě od 19:00.

Plzeň, která bojuje o úroveň výše, protože má stále šanci probojovat se do Ligy mistrů, udělala první úspěšný krok. Porazila HJK Helsinky 2:1 a do odvety na domácí půdě má tak mírný náskok. Pokud se Plzni podaří odveta a výsledek dvojzápasu bude znamenat postup, bude to pro Plzeň znamenat profit 70 milionů korun a také jistotu účasti v základní skupině Konferenční ligy.

Pražská S, tedy Sparta se Slavií nemají nárok bojovat o Ligu mistrů, ale stále mohou v Evropě bojovat o úspěch. SK Slavia Praha vyzve St Joseph´s FC a bude jasným favoritem. Je ale potřeba nepodcenit situaci, podat soustředěný výkon a zápas a především jeho výsledek si pohlídat. Sparta bude před sebou mít zřejmě o něco náročnějšího soupeře. Norský Viking Stavanger sice v roce 2018 hrál v druhé domácí lize, ale loni obsadil třetí místo v nejvyšší soutěži a může tak potrápit své soupeře.

Oba zápasy začínají dnes v 19:00 a budou důležité pro podzimní sezónu. Nenechte si je ujít!

X