Česká republika
4.května 2022

Finále poháru: Získá Sparta MOL Cup a zachrání tak sezónu? Slovácko bude těžký soupeř

Finále poháru: Získá Sparta MOL Cup a zachrání tak sezónu? Slovácko bude těžký soupeř obrázek

Pod trenérem Vrbou se už možná trochu vrtí židle a zisk poháru je poslední šance, jak sparťanskou generalitu ukonejšit. Sparta to ale nebude mít jednoduché, bude hrát pod tlakem a na hřišti soupeře. To nejsou optimální podmínky pro ideální hru Sparty. 

Slovácko je v pohodě. V lize je na čtvrtém místě hned za Spartou, což by Slovácko mělo hodnotit jako úspěch. Výhra MOL Cupu by byla pomyslnou třešničkou za sezónou.

Teď trochu statistiky:

Slovácko má v sezóně na domácím hřišti bilanci 13-1-2. Síla doma je neoddiskutovatelná. Navíc mají v kádru Václava Jurečku, který stihl v posledním ligovém zápase proti Baníku otočit zápas hattrickem a je tak novým králem střelců FORTUNA:LIGY.

Sparta na venkovních hřištích úspěšností 7-4-4 nijak extra neoslňuje, mnohem více se jí daří na Letné.

Posledních 10 vzájemných zápasů (6-1-3) vyznívá lépe pro Spartu, nicméně na poslední výlet do Uherského Hradiště hráči pražského týmu nebudou vzpomínat rádi. Prohráli tehdy totiž se Slováckem 0:4. Dvě ze tří výher nad Spartou Slovácko vybojovalo na domácím hřišti v Uherském Hradišti.

Co se týká absencí, Slovácko bude postrádat Fryštáka. V kádru Sparty budou chybět Panák s Čelůstkou, nejistý je také start Adama Hložka.

X