Evropská liga
21.října 2021

EVROPSKÉ LIGY: Sparta - Lyon a M.Haifa - Slavia

EVROPSKÉ LIGY: Sparta - Lyon a M.Haifa - Slavia obrázek

Fotbalové soutěže jsou v plném proudu a s nimi i Evropské soutěže. Dnes se v Evropské konferenční lize utká Slavia s M. Haifou a v rámci Evropské ligy přivítá Sparta na Letné francouzský Lyon.

Sparta - Lyon

Sparta se ve třetím kole základní části utká s nejsilnějším celkem skupiny, francouzským Lyonem. Sparta si s sebou táhne už více než měsíc trvající neporazitelnost, z čehož posledních 5 zápasů vyhrála. V Evropské lize ale zatím dala jen jeden gól (v minulém kole proti Rangers) a žádný nedostala. Zdá se tak, že léčba trenérem Vrbou začíná konečně fungovat. Zda se ale Sparta vyrovná i přednímu evropskému celku, jako je Lyon, se ukáže v dnešním utkání, které začíná na Letné ve 21:00.

 

M. Haifa - Slavia

Slavia se v izraelské Haifě postaví týmu, který zatím v Evropské konferenční lize nedal gól a je papírově nejslabším členem skupiny E. Může se zdát, že by zkušený tým, jakým Slavia dozajista už je, měl dojít pro jisté body. Nebude to ale tak jednoduché. Domácí totiž na svém stadionu v rámci evropských soutěží neprohráli od září 2013. Navíc, když se podíváme na marodku Slavie, tak tam najdeme soupisku téměř celé základní sestavy. Trenér Trpišovský tak ví, že to nebude jednoduchý zápas. V Haifě se vykopává v 18:45.

X