Liga mistrů
20.července 2021

Sparta dnes nastoupí ve 2. předkole Ligy mistrů proti Rapidu

Sparta dnes nastoupí ve 2. předkole Ligy mistrů proti Rapidu obrázek

Dvě náročné fotbalové bitvy mají před sebou fotbalisté pražské Sparty a první z nich se odehraje už dnes ve 20:30 na hřišti soupeře, kterým je Rapid Vídeň.

V minulosti za vídeňský klub nastupovala celá řádka kvalitních českých fotbalistů, mezi které patřil například Bican, Panenka nebo i exsparťan Kincl. Nyní ale tento klub stojí před českým soupeřem ve druhém předkole Ligy mistrů. Oba týmy mají jednu statistiku společnou. Do skupiny Ligy mistrů postoupily naposledy v sezoně 2005/06, což už je nějaká doba a oba celky to letos chtějí změnit. Sparta byla postupu od té doby o kousek blíže, protože v kvalifikaci hrála hned sedmkrát, ale neuspěla. Rapid kvalifikaci hrál třikrát, ale také neuspěl.

Jak je vidět, mírným favoritem by mohla být Sparta, ale půjde o tuhou bitvu, kde mohou rozhodovat maličkosti, a ne kdo je papírovým favoritem. Záložník Pavlenka věří v sílu týmu stejně jako trenér Vrba. Tomu ale stále v mužstvu chybí například Čelůstka, který se zranil při Euru, když reprezentoval národní mužstvo. Už se zdá relativně v pořádku, ale zatím se připravuje individuálně v domácích podmínkách.

Právě Sparta jako první z českých klubů narazí na pohárovou novinku, kterou je zrušení pravidla o zvýhodnění gólů vstřelených na hřišti soupeře. V praxi to znamená, že vyhraje tým, který dá více gólů, což je podle Vrby spravedlivé. Dříve se mohlo stát, že tým venku vyhrál 3:2, čímž si pro domácí utkání přivezl velkou výhodu. V případě celkové remízy se prodlužuje. Jde o podstatou změnu, ale pro hráče se na hřišti téměř nic nemění. Je potřeba vyhrát. Zvládnout zápas, který mají před sebou, a který můžete sledovat už dnes od 20:30.

X